Zarejestruj się tutaj
znajdź
 
 
 
 
 
 
 
 
Następny
Następny
Krówki ślubne


Jak się kradnie na weselu?

Dodano: 2011-12-29

O tym co i jak najczęściej przepada w szponach złodziei weselnych.

Tam gdzie jest zamieszanie i potencjalnie jest co ukraść, pojawia się także złodziej. Ta zasada dotyczy niestety także ślubu i wesela. Podczas gdy nowożeńcy i goście są zaabsorbowani emocjami i licznymi atrakcjami, złodziej ma świetną wprost okazję do zaplanowania i dokonania kradzieży.

Kto kradnie na weselu?
Często, gdy okazuje się, że w trakcie zabawy coś komuś „zniknęło” pojawia się zdumienie i niedowierzanie – kto mógł to zrobić? Przecież na ślubie i weselu są sami najbliżsi, rodzina i przyjaciele… Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Pod uwagę należy wziąć między innymi obsługę wesela. Niestety zdarzają się nieuczciwi kelnerzy, którzy w obecności podchmielonych, roztańczonych weselników, tracą opory przed sięgnięciem po pozostawiony w kieszeni marynarki  portfel lub wystający z uchylonej torebki telefon komórkowy . W kategorii kradzież kradzież kwalifikują się również wszelkie przypadki przywłaszczania sobie pozostawionej lub zagubionej przez gości biżuterii, garderoby, torebek i sprzętu fotograficznego.

Trzeba także pamiętać, że na większych uroczystościach weselnych tak naprawdę nie znamy wszystkich gości – sporo naszych znajomych może przyjść z tzw. osobą towarzyszącą, którą czasami sami słabo znają. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Osoby

Kolejną kategorią są tzw. nieproszeni goście – osoby, które nie zostały zaproszone na uroczystość, ale z sukcesem wmieszały się w tłum weselników. Fałszywy weselnik jest zwykle ubrany odświętnie, aby nie wzbudzać podejrzeń. Czasem przychodzi jedynie, aby coś zjeść i napić się na czyjś koszt, ale  bywa że pojawia się z intencją kradzieży, a poza ścianami domu weselnego dodatkowo towarzyszy mu ekipa pomocników.  Oczywiście dotyczy to tych większych imprez weselnych, na których nikt nie zauważy, że „w szeregi biesiadników wdarł się intruz.  Tu polecamy relację Justyny i Andrzeja – którzy padli ofiarą takiej kradzieży http://www.fakt.pl/Falszywy-weselnik-ukradl-nam-wodke,artykuly,77634,1.html


Co kradnie się  na weselu?
Na weselu bezsprzecznie jest co kraść - mogą to być kosztowne prezenty dla młodej pary, koperty z gotówką wręczane po ceremonii, zawartość torebek gości weselnych, biżuteria i zegarki, telefony komórkowe. Pojawia się coraz więcej doniesień na temat włamań do domów nowożeńców, pozostawione w noc weselną bez opieki stanowią łakomy kąsek dla złodziejskich gangów. Palącym problemem gospodarzy weselnych jest kradzież alkoholu weselnego i żywności przez obsługę.

Jak się ustrzec przed kradzieżą?

1. Fałszywi weselnicy out
Przede wszystkim ważne jest, aby wesele było tak zorganizowane, żeby przez cały czas była na nim osoba, która może kontrolować to, co dzieje się wokoło. Funkcję tę może pełnić starosta, który powinien dbać nie tylko o to, żeby nikt nie siedział przy pustym kieliszku, ale także o bezpieczeństwo w trakcie imprezy. Starosta musi mieć kompletną listę gości, być obecny przy ich powitaniu i pozostać trzeźwy do samego końca. Pomysłem chroniącym przez inwazją fałszywych weselników będzie również wprowadzenie podpisanych miejsc przy stołach. Nie wahajmy się także pytać nieznajomych o ich powiązania z rodziną czy prosić gości o wskazanie ich osób towarzyszących.


2. Torebka nie tańczy
Goście weselni nie powinni zostawiać swoich rzeczy osobistych przy stołach bez nadzoru. Panie, jak wiadomo, niechętnie rozstają się ze swoją torebką, ale naprawdę o wiele rozsądniej jest zostawić ją w szatni. Podczas gdy właścicielka oddaje się beztroskim pląsom na parkiecie tanecznym, pozostawiona na krześle, niedomknięta torebka, to pokusa dla złodzieja. To samo tyczy się męskich marynarek z portfelami i dokumentami w kieszeni. Nie zabierajmy też na wesele większej gotówki, wszystkich dokumentów i kart bankowych, kosztownych drobiazgów Nierozsądne jest także zdejmowanie przeszkadzającej biżuterii lub zegarka na stole.

3. Wódka się liczy
Organizując wesele wybierzmy sprawdzonych i rekomendowanych podwykonawców. Szanujący się dom weselny czy restauracja nie bierze kucharzy i kelnerów „z łapanki” na dzień przed imprezą, ale ma stałą załogę, której można zaufać. Ustalenia wymaga sposób rozliczania wydanego przez kelnerów alkoholu oraz pozostałego po weselu jedzenia. Jeżeli nie mamy zaufania do obsługi weselnej, lepiej  los wódki  powierzyć ojcu weselnemu lub staroście.  Jeżeli jednak chcemy zapewnić profesjonalną i sprawną dystrybucję alkoholu, możemy liczyć wydawane kelnerom skrzynki i zażądać odkładania do nich pustych butelek. W przypadku jedzenia, które nie zostanie wydane przez kuchnię z powodu nieobecności niektórych gości, należy z góry uzgodnić, które dania i produkty młodzi chcą zabrać po weselu.

4. Koperty które nie odlecą
Prezenty i koperty z pieniędzmi powinny zostać dobrze zabezpieczone. Nie można dopuścić do sytuacji, w której są one postawione w przypadkowym miejscu, często blisko wejścia do lokalu. Powinniśmy wcześniej tę sprawę zorganizować. Opcji jest kilka – ktoś z rodziny lub świadek może zebrać pieniądze i od razu, przed weselem, pojechać wpłacić je do banku. Pieniądze możemy także podzielić pomiędzy kilka najbliższych osób, co do których mamy pewność, że będą mieć je cały czas przy sobie. Dobrą opcją jest także umieszczenie pieniędzy w hotelowym sejfie, jeśli wesele ma miejsce w hotelu właśnie. Oczywiście można być także bardzo nowoczesnym i odpowiednio wcześniej poprosić zaproszonych gości, którzy chcą podarować pieniądze, aby wpłacili je na podany numer konta.  Na przestrogę przypominamy o kradzieży, do której doszło w jednym z sielpiańskich ośrodków wypoczynkowych, gdzie do apartamentu nowożeńców złodziej wkradł się dzięki uchylonemu lufcikowi. Podczas, gdy młodzi świętowali w Sali poniżej, złodziej zgarnął pieniądze zebrane podczas oczepin i wzbogacił się o kwotę 8 tysięcy złotych.

5. Nie przepaść przez próg
Pozostaje jeszcze kwestia ustrzeżeniu przed kradzieżą domu. Często zdarza się, że nowożeńcy chcą szczególnie podkreślić ten szczególny dzień w ich życiu i swoją radość i z tej okazji stroją dom z zewnątrz. Jest to oczywiście jasny sygnał dla włamywacza, że ten właśnie dom będzie niebawem stał pusty przez całą, a może nawet znajdą się w nim prezenty i koperty z pieniędzmi…  Sugerujemy zatem nie stroić domu, dokładnie pozamykać wszystkie drzwi i okna i pozostawić w nim zapalone światło na całą noc. Oczywiście idealną sytuacją jest jeśli mamy możliwość załączenia alarmu, a majątek jest ubezpieczony.

6. Tropienie złodzieja
Jeżeli mimo wszystko dojdzie do kradzieży, pamiętajmy, że w trakcie wesela praktycznie każdy z uczestników fotografował, a dodatkowo zapewne był kręcony film – należy zacząć od uważnego przejrzenia tego obszernego  „materiału dowodowego”, bo jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam jakiś trop.

 

powrót


 • 2019-08-20 10:59
  Na zaproszeniu, poza propozycją zamiany kwiatów na czekoladki POWINNA OBOWIĄZYWAĆ FORMA: podania nr konta !!! Tradycja jest wrogiem postępu, NIESTETY !
 • 2016-06-02 03:22
  Prezenty nalezy ustalić z goścmi , a bardziej im powiedzieć zeby nie dawali kopert tylko przelew na konto ( widać kto ile dał ) albo poprosić o przelew w western union ( prawdopodbnie oni widnieją na koncie pary młodej - dane goscia zostaja tylko w systemie western union - w przypadku przestepstw tylko policja moze odczytać ) , oczywiście sala i parking (nagrywanie w trybie podczerwieni-noktowizji) dokladnie nagrywane sali weselnej z 9 kamer na suficie ... Wtedy widać wszystko plus wynająć cichą ochronę którzy będą "niby" zaproszeni przez jedną stronę oczym bedą tylko wiedzieć młodzi...
 • 2012-12-23 06:11
  Very nice site!
 • 2012-09-03 23:10
  Witam. Odwiedzam tą stronę bo zastanawiałam się czy takie rzeczy dzieją się często. Niedawno byłam na weselu gdzie zgrabiono podczas trwania wesela domy gości i Państwa Mlodych. Naprawdę warto zabezpieczyć wszystkie cenne przedmioty - zwłaszcza pieniądze, prezenty i mieć pewność, że podczas zabawy i uroczystości nikt nie wzbogaci się kosztem Państwa Młodych czy gości. Zanim się tego nie doświadczy czlowiek uważa, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach czy glupich serialach. Bramy weselne, zapowiedzi, huczne świętowanie - to wszystko ulatwia złodziejom sprawe. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że ktoś obserwuje nasze domy i tylko czeka na dogodny moment.
 • 2012-02-16 15:56
  Ojej - artykuł jak artykuł - jednych zainteresuje, innych nie. Unikanie mówienia o złych rzeczach nie sprawi, że nie będą się one wydarzać, dlatego czemu nie napisać o kradzieżach na weselach? Sam słyszałem o kilku takich...
 • 2012-01-18 23:03
  a i jeszcze jako odnosnik proponuje jakis material z programu polsatowskiego: dlaczego ja albo trudne sprawy. bedzie gralo.
 • 2012-01-18 22:58
  Portal mnie rozczarował... i to ogromnie. Proponuje cykl artykulow i na nastepny temat jak ulal bedzie pasowac "kto uprawia sex na weselu": kelnerzy zaliczają wstawione singielki, swiadek swiadkowa, pan młody przyjaciolke swiezo poslubionej zony, a przypadkowy weselnik, ktory sie wkrecil na impreze - mame pana mlodego. a Simon robi zdjecia na weselach od lat wiec moze podrzuci jakis material, bo tez zapewne niejedno widzial.
 • 2012-01-18 12:07
  wszystko sie moze zdarzyc... aczkolwiek zasuniecie przykladu z faktu stawia pod znakiem zapytania reputacje i wiarygodnosc portalu
 • 2012-01-18 08:26
  Krysiu robię zdjęcia na weselach od kilku lat i nie jedno już widziałem
 • 2012-01-17 21:45
  To tak optymistycznie o tym wyjątkowym dniu...Wstyd, taki tekst na takim poratlu. Brakuje Wam tematów? Generalnie sianie paniki i teorii "wszyscy są podejrzani, nikomu nie ufaj" itd. Zapomnieliście jeszcze w kategorii złodziei umieścić np. Matkę Pani Młodej. Nie słyszeliście o przypadku, że Młodym zginęły koperty z prezentową kasą, w lokalu zaaresztowano całą obsługę, a po kilku godzinach z policją okazało się, że kasę zasunęła mamuśka...

Dodaj komentarz

Imię

Wiadomość
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×